Не маркетингом єдиним: значення політики ІВ в інноваційних компаніях

Сьогодні будь-яка компанія, яка розроблює, створює та просуває продукти на ринку звичайно розуміє зростаючу потребу в оптимізації своєї маркетингової діяльності. Вибір та використання маркетингових стратегій дозволяє компаніям підтримувати довготривалі стосунки зі своїми споживачами, що сприятливо позначається на розвитку ...детальніше.

21 жовтня 2020 І Індустрія: реклама, маркетинг та інші креативні послуги

Карикатура як об’єкт авторського права

Написання портретів як спосіб зображення людини використовувався людством ще здавна. Проте, з часом техніка виконання портретів зазнавала значних змін через історичні тенденції розвитку людства, різноманітність традицій та поглядів як окремих людей, так і цілих націй. На противагу класичного портретного живопису виник новий вид зображення людини - карикатури, в яких відбувається свідоме ...детальніше.

31 серпня 2020 І Індустрія: візуальне мистецтво

Правова охорона торговельної марки
на аромати парфумів в ЄС


Охорона парфумів, як об’єктів права інтелектуальної власності є досить важливим питанням для збереження значних інвестицій даної індустрії та задля захисту від підробок. Саме тому, за час розвитку відповідної індустрії, з’являються і нові способи охорони прав на аромат парфумів. Так, реєстрація певного аромату, як торговельної марки ...детальніше.

14 серпня 2020 І Індустрія: мода

Правова охорона парфумерних виробів
як об’єктів права інтелектуальної власності


Парфумерна індустрія досягла значного розвитку через підвищений попит з боку споживачів, проте питання можливості правової охорони парфумів залишається високо дискусійним через відсутність певної гармонізації щодо режиму правової охорони таких виробів. Протягом останніх років дана ...детальніше.

12 серпня 2020 І Індустрія: мода

Приватний та публічний характер фотографій із зображенням людини

За своєю природою, фотографічні зображення людини нерозривно пов’язані з приватністю особистого життя. Однак єдиної позиції щодо того, яким саме чином має забезпечуватись право на приватність в даному аспекті досі не існує. Все частіше право на приватне життя протиставляється праву на вільне вираження думок. Таким чином, актуальним стає ...детальніше.

7 серпня 2020 І Індустрія: візуальне мистецтво

Правові режими охорони фотографій
із зображенням людини


У двадцять першому столітті, у зв’язку з розповсюдженням та загальнодоступністю різноманітних технічних засобів фіксації зображень, все більшої популярності набуває як мистецтво фотографування, так і повсякденна звичайна зйомка. Розміщення фотографій фізичних осіб в Інтернеті та друкованих засобах масової інформації зумовлює ...детальніше.

5 серпня 2020 І Індустрія: візуальне мистецтво

Охорона функціональних форм
об’єктів авторського права


Історично склалось, що охорона авторських прав не поширюється на об’єкти, форма яких обумовлена отриманням певного технічного результату, залишаючи їх охорону патентному праву. Та нещодавнє рішення Європейського суду справедливості щодо Brompton Bicycle, C 833/18 заклало фундамент для нових можливостей охорони та ...детальніше.

29 липня 2020 І Індустрія: дизайн

Охорона прав на дизайн інтер’єру

Іноді складно уявити наскільки важливу роль відіграє інтелектуальна власність в нашому повсякденному житті. Навіть такий звичайний елемент побуту як дизайн інтер’єру насправді є результатом художньої діяльності, який має безумовно визнаватись об’єктом права інтелектуальності власності. Проте, питання можливості охорони прав інтелектуальної власності на такий об’єкт залишається ...детальніше.

28 липня 2020 І Індустрія: дизайн

Назва аудіовізуального твору як предмет судових спорів

Аудіовізуальний твір є сукупністю окремих творів і одночасно самостійним об'єктом авторських прав, який не тотожний сумі його складових елементів.Така двоїста природа аудіовізуальних творів зумовлює виникнення спорів не тільки з приводу кола авторів такого твору, але й з приводу належності результатів інтелектуальної діяльності, які увійшли до складу ...детальніше.

24 липня 2020 І Індустрія: аудіовізуальне мистецтво

Договірні аспекти використання об’єктів права інтелектуальної власності у кінематографії

Точно визначити коло осіб, задіяних у процесі зйомки кінострічки та вклад кожного з них у створення певного фільму, завдання не з легких. Колективне мистецтво у сфері кіноіндустрії дозволяє отримати багатогранний та різноплановий твір, який може вражати грою акторів, музичним супроводом, комп’ютерною графікою тощо, проте не дає змогу ...детальніше.

22 липня 2020 І Індустрія: аудіовізуальне мистецтво

Кіноіндустрія та інтелектуальна власність

Протягом тривалого часу кіно визнається однією з найважливіших форм мистецтва, яке має значний соціальний, культурний та економічний вплив на розвиток людства. Сама кінематографія вже давно перетворилась на масштабну індустрію міжнародного значення, котра впливає на розвиток культурного середовища майже всіх країн світу, завдяки значним показниками дохідності і створенню робочих місць ...детальніше.

20 липня 2020 І Індустрія: аудіовізуальне мистецтво

Договірні відносини у сфері моди

Одним з важливих питань індустрії моди є вироблення конструкції ефективної реалізації права інтелектуальної власності для розвитку власного бізнесу. Звичайно, одними з важливих інструментів для здійснення цієї мети є укладання договорів, спрямованих на набуття, зміну або припинення майнових прав на об’єкти інтелектуальної власності, метою яких є використання прав на результати інтелектуальної діяльності ...детальніше.

15 червня 2020 І Індустрія: мода

Відповідальність онлайн-платформи при продажі контрафактних товарів : рішення європейського суду справедливості по справі COTY GERMANY & AMAZON

Ні для кого не секрет, що онлайн шопінг вже давно замінив усім нам звичні походи по магазинам. Проте, успіх продажу товарів онлайн, перш за все, зумовлений першочерговим вибором вигідної та ефективної моделі ведення торгівлі на ...детальніше.

12 червня 2020 І Індустрія: реклама, маркетинг та інші креативні послуги

Охорона одного дизайну двома способами одночасно

Питання правової охорони дизайнів в різних сферах креативних індустрій вже не перший рік викликає інтерес як з боку юристів, так і зі сторони самих підприємців, які реалізують свою творчість в художньо-конструкторській діяльності. Звичайно, дизайнер завжди прагне до максимальної охорони свого творіння і доволі часто на практиці виникають питання: як ще я можу забезпечити охорону свого дизайну? ...детальніше.

12 червня 2020 І Індустрія: дизайн

“Модна” судова практика країн-членів ЄС
із захисту авторських прав


Розглядаючи охорону авторських прав в сфері моди неможливо оминути визначні судові суперечки, які містять цікави приклади застосування судами норм законодавства. Показові справи були розглянуті судами держав-членів ЄС, таких як наприклад Франція, Італія, Нідерланди та інші ...детальніше.

5 червня 2020 І Індустрія: мода

Авторське право як інструмент
для охорони прав у сфері моди


Продовжуючи ознайомлення із засобами охорони прав дизайнерів на власну продукцію в індустрії моди пропонуємо розглянути авторське право як можливий інструмент належного забезпечення своїх прав. На сьогоднішній день охорона авторських прав в різних країнах відрізняється, однак існують певні загальні принципи, які забезпечуються в усіх країнах ...детальніше.

5 червня 2020 І Індустрія: мода

Охорона дизайнів у ЄС:
промисловий зразок співтовариства


Розглянувши основні положення щодо охорони дизайнів як промислових зразків в Україні, важливим є визначення особливостей правового регулювання даного питання в ЄС та її державах-членах. Концепція охорони промислових зразків в ЄС дещо відрізняється від прийнятої в України та є однією із найбільш сприятливих для дизайнерів. В країнах-членах ЄС ...детальніше.

5 червня 2020 І Індустрія: дизайн

Промисловий зразок на дизайн в Україні: про головне

Які асоціації в нас викликають при згадуванні такого терміну як “дизайн”? Багатьом на думку одразу прийде певний предмет, а якщо конкретніше – зовнішнє вираження такого предмету. Враховуючи різноманітність речей, які нас оточують, уявити сучасне життя без художньо-конструкторської діяльності в галузі оформлення виразу речей неможливо. А отже, права на результати творчої діяльності в даній сфері ...детальніше.

1 червня 2020 І Індустрія: дизайн

Промисловий зразок як інструмент
для охорони прав у сфері моди


Розібравши головні аспекти охорони авторських прав в індустрії моди, пропонуємо перейти до не менш цікавого та корисного засобу охорони – промислового зразка. Охорона шляхом реєстрації продукту як промислового зразка є досить популярною практикою. Зробити висновок про те, що ...детальніше.

27 травня 2020 І Індустрія: мода

Як охороняються результати творчості у сфері моди

Стрімкий розвиток індустрії моди змушує по новому поглянути на правове регулювання даної сфери як в Україні, так і в світі. За ширмою успіху багатьох відомих брендів приховується не тільки творча складова по створенню видатних предметів одягу та аксесуарів, а й значна робота юристів щодо забезпечення правової охорони об'єктів інтелектуальної власності на українському та світовому ринку. ...детальніше.

27 травня 2020 І Індустрія: мода