В нашій рубриці події ми будемо розповідати про найцікавіше, що створюємо для Вас – наші онлайн та офлайн заходи, нові видання та проєкти. Слідкуйте за новинами у цій рубриці та приєднуйтесь до наших проєктів як слухачі та доповідачі.
Ваші пропозиції ми приймаємо за адресою електронної пошти: ip.academy.ua@gmail.com або через «Зворотній зв’язок» на сайті.
Завершилася Всеукраїнська просвітницька кампанія до Міжнародного дня інтелектуальної власності 2021 — «Від ідеї до реалізації».
З 21 квітня по 26 травня тривала перша Всеукраїнська просвітницька кампанія до Міжнародного дня інтелектуальної власності 2021 – «Від ідеї до реалізації». Ми прагнули розповісти підліткам та молоді про значення інтелектуальної власності у житті кожної людини та надихнути історіями видатних особистостей на досягнення власних мрій. Волт Дісней, Стів Джобс та Ілон Маск – це одні з багатьох творчих особистостей, які завдяки творчості втілювали власні мрії у життя та ще досі змінюють життя суспільства!
Щиро радіємо, що до нас приєдналися учасники з багатьох куточків України: Київської, Дніпропетровської, Львівської, Житомирської, Вінницької, Одеської, Донецької, Полтавської, Черкаської, Волинської, Хмельницької, Миколаївської, Чернігівської, Рівненської, Кіровоградської, Тернопільської, Луганської, Херсонської, Сумської, Запорізької областей.
У рамках просвітницької кампанії було проведено понад 80 заходів! Протягом місяця ми спостерігали за Вами у соціальних мережах та раділи зворотному зв’язку та фотовідгукам у формі яскравих плакатів, малюнків, кросвордів та інших втілених задумів про інтелектуальну власність.
01.06.21
«IP Basics. Курс лекцій з інтелектуальної власності: просто про головне»
За результатами нашого квітневого онлайн-курсу «IP Basics for Students. Курс лекцій з інтелектуальної власності: просто про головне» презентуємо збірку лекції.
Курс лекцій розроблений відділенням розвитку відносин у сфері інтелектуальної власності Державного підприємства «Український інститут інтелектуальної власності» з урахуванням положень чинного законодавства України станом на
1 грудня 2020 року. В даному курсі висвітлюються базові положення про інтелектуальну власність, розкриваються загальні питання правової охорони об’єктів інтелектуальної власності, набуття прав на них, особливості розпорядження ними та їх захисту.
Наш курс Вас переконає, що все, що є навколо нас - це результат інтелектуальної діяльності; всі ідеї потребують правової охорони, адже вони здатні принести гроші.
Курс призначений для студентів та всіх, хто цікавиться питаннями інтелектуальної власності та може використовуватися як наочно-навчальний посібник під час швидкої та ефективної підготовки до іспиту або оволодіння базовими знаннями з інтелектуальної власності.
У вільному доступі ознайомитись у розділі Бібліотека
19.12.20.
Креативна Україна 2020:
Інтелектуальна власність та креативні індустрії
20 листопада 2020 року відбувся секторальний модуль «Інтелектуальна власність та креативні індустрії» в рамках IV міжнародного форуму «Креативна Україна».
Керівник IP Academy, начальник відділу навчальних програм та забезпечення просвітницьких заходів відділення розвитку відносин у сфері інтелектуальної власності Державного підприємства «Український інституту інтелектуальної власності» (Укрпатент) Ольга Кулініч взяла участь в якості спікера.
Під час секторального модулю з представниками державних інституцій та креативних індустрій було обговорено роль інтелектуальної власності в розвитку креативних індустрій, питання охорони, управління та комерціалізації об’єктів інтелектуальної власності, а також просвітництво та формування культури поваги до інтелектуального продукту.
20.11.20.
Серія онлайн-семінарів
«Я - бренд» або як заробити на особистості»
Ми впевнені, що кожен з нас, хоч раз задумувався про те, щоб зробити з себе бренд, адже людина-бренд завжди має перевагу над іншими. Але чи все так легко та безхмарно на цьому шляху? Цьому присвячена наша друга колаборація з Каріною Лютенко – автором блогу «Юридична кантора «Карасівна і партньори».
Також під час семінарів визначали критерії правомірності використання зображення знаменитостей та аналізували гучні скандали, що виникали між брендами та відомими особами й судову практику з їх вирішення.
20.11.20.
Круглий стіл
«Бібліотеки сьогодні: нові виклики та можливості»
5 жовтня 2020 року було проведено круглий стіл у форматі онлайн – «Бібліотеки сьогодні: нові виклики й можливості». Захід об’єднав представників державних органів, наукової спільноти, громадських організацій і власне представників бібліотечної сфери.
Спікерами було окреслено широке коло питань. Зокрема, було роз’яснено положення авторського права в діяльності бібліотек, а саме: що є об’єктами авторського права й що не підлягає охороні; особливості вільного використання творів без згоди автора; відтворення бібліотеками та архівами примірників твору репрографічним способом тощо.
Одними з основних питань круглого столу також були: зміни стратегій бібліотек у зв’язку з цифровізацією й карантином, бібліотечні інноваційні послуги, промоції читання в бібліотеці в сучасний час та правове регулювання використання творів у цифровій формі електронними бібліотеками.
Упродовж двох годин круглого столу було обговорено багато викликів і можливостей, з якими мають справу українські бібліотеки, а також зроблено для учасників екскурс найвідомішими бібліотеками світу.
05.10.20.
Презентовано Гайд «Fashion Law»
Науково-популярне видання «Fashion Law: Традиційні знання та релігійні цінності», присвячене традиційним знанням народів світу та їхньому впливу на індустрію моди, а також правовим аспектам такого використання.
Видання розроблено професіоналом з інтелектуальної власності, фахівцем відділення Марією Бичковською в рамках серії онлайн-семінарів «Fashion Law».
З ним можна ознайомитися у вільному доступі у розділі Бібліотека
27.08.20.
Серія онлайн-семінарів «Юристи VS Маркетологи»
Серія онлайн-семінарів «Юристи VS Маркетологи» для маркетологів, рекламістів та PR-фахівців, юристів, студентів відповідних напрямів, а також всіх, кому небайдужа інтелектуальна власність та мистецтво рекламування товарів та послуг.
Наша перша колаборація з Каріною Лютенко – автором блогу «Юридична кантора «Карасівна і партньори» спеціально для платформи Creative Academy.
До вашої уваги найнеочікуваніші ходи маркетологів у боротьбі за увагу споживача. Ексклюзивні приклади та безцінні результати роботи геніїв маркетингу та реклами з України, Канади, США, Австрії, Німеччини, Туреччини, Греції, Литви та інших країн. Під час онлайн-семінарів було розібрано більше 500 кейсів та ексклюзивних прикладів роботи маркетингу та реклами з України, Канади, США, Австрії, Німеччини та інших країн.
01.09.20.
Презентовано дитячий освітній проєкт
«IP for Children: Dreams come true»
«IP for Children: Dreams come true» на платформі Creative Academy.
Мета цього проєкту полягає у тому, щоб позитивно вплинути на підвищення рівня правової обізнаності, допомогти дітям розвинути творче мислення та креативність, навчитися вірити у магічну силу знань, які необхідні для втілення ідей у творах, винаходах та інших результатах творчої діяльності.
Кожен новий епізод буде присвячено історіям, пов’язаним з інтелектуальною власністю або її впливу на окремі сфери життя. Усі актуальні епізоди доступні на платформі Creative Academy у розділі Бібліотека. Пропонуємо не зволікати, а мерщій читати та дізнаватись нове про ІВ!
01.09.20.
Fashion Law: серія онлайн-семінарів
У серпні відбулися два семінари присвячені правовим аспектам індустрії моди в Україні та світі, які мають на меті дати базове уявлення про особливості сфери, знайти відповіді на найбільш актуальні питання та стати майданчиком взаємодії для представників права, моди та бізнесу.
26 серпня 2020 року – «Fashion Law: правові аспекти охорони прав ІВ». Семінар присвячений ключовим питанням отримання прав інтелектуальної власності на об’єкти індустрії моди: одяг, взуття, аксесуари тощо.
27 серпня 2020 року – «Fashion Law: використання традиційних знань». Семінар присвячений традиційним знанням народів світу та їхньому впливу на індустрію моди.
27.08.20.