Охорона функціональних форм
об’эктів авторського права


Історично склалось, що охорона авторських прав не поширюється на об’єкти, форма яких обумовлена отриманням певного технічного результату, залишаючи їх охорону патентному праву. Та нещодавнє рішення Європейського суду справедливості щодо Brompton Bicycle, C 833/18 заклало фундамент для нових можливостей охорони та ...детальніше.

29 липня 2020 І Індустрія: дизайн

Охорона прав на дизайн інтер’єру

Іноді складно уявити наскільки важливу роль відіграє інтелектуальна власність в нашому повсякденному житті. Навіть такий звичайний елемент побуту як дизайн інтер’єру насправді є результатом художньої діяльності, який має безумовно визнаватись об’єктом права інтелектуальності власності. Проте, питання можливості охорони прав інтелектуальної власності на такий об’єкт залишається досить дискусійним. Адже дизайн приміщення ...детальніше.

28 липня 2020 І Індустрія: дизайн

Охорона одного дизайну двома способами одночасно

Питання правової охорони дизайнів в різних сферах креативних індустрій вже не перший рік викликає інтерес як з боку юристів, так і зі сторони самих підприємців, які реалізують свою творчість в художньо-конструкторській діяльності. Звичайно, дизайнер завжди прагне до максимальної охорони свого творіння і доволі часто на практиці виникають питання: як ще я можу забезпечити охорону свого дизайну? ...детальніше.

12 червня 2020 І Індустрія: дизайн

Охорона дизайнів у ЄС:
промисловий зразок співтовариства


Розглянувши основні положення щодо охорони дизайнів як промислових зразків в Україні, важливим є визначення особливостей правового регулювання даного питання в ЄС та її державах-членах. Концепція охорони промислових зразків в ЄС дещо відрізняється від прийнятої в України та є однією із найбільш сприятливих для дизайнерів. В країнах-членах ЄС ...детальніше.

5 червня 2020 І Індустрія: дизайн

Промисловий зразок на дизайн в Україні: про головне

Які асоціації в нас викликають при згадуванні такого терміну як “дизайн”? Багатьом на думку одразу прийде певний предмет, а якщо конкретніше – зовнішнє вираження такого предмету. Враховуючи різноманітність речей, які нас оточують, уявити сучасне життя без художньо-конструкторської діяльності в галузі оформлення виразу речей неможливо. А отже, права на результати творчої діяльності в даній сфері потребують регулювання з боку держави. ...детальніше.

5 червня 2020 І Індустрія: дизайн